Важливі новини

Шахи

Шахи в НВК «Рава-Руська школа-гімназія».

    Шахи — що це? Спорт, наука чи мистецтво? До цього часу науковці і самі шахісти не дали аргументованої відповіді на це питання. Будь-який шахіст, вражений красою вперше побаченої хитромудрої комбінації гросмейстера, і, маститий майстер, який має за плечима досвід багатьох турнірних боїв – охоплені єдиним бажанням: постійно вдосконалювати свою майстерність.

            На перших ступенях сходження по шаховій драбині це стремління легко задовольняється вивченням шахових позицій взятих з інтернету, навчальної літератури, досвідом практичних зустрічей з сильними суперниками. Але чим вищий підйом, тим більше у шахістів сповільнюються темпи просування, поки на дальніх підступах до вершин шахової майстерності це сходження не зупиняється…

Люблять гімназисти цю старовинну і мудру гру, яка розвиває логічне мислення, пам’ять,  розумові здібності та інтелект. Шахісти нашої гімназії вже на протязі більше тридцяти років є кращими в Жовківському районі. Так, команда шахістів у складі Романа Романишина, Юрія Левонтовича, Андрія Домашовця, Олени Кучинської, Ольги Лаби протягом п’яти років були переможцями всіх районних змагань серед школярів. До речі, всі вони навчались в одному класі. Про клас цих гімназистів свідчить високий рівень гри, де всі хлопці виконали норматив першого дорослого розряду, а Роман Романишин став чемпіоном ройону з абсолютним рекордом: вісім очок з восьми можливих. Цей результат мені вдалося повторити в змаганнях першості району серед дорослих. Юрій Левонтович на заняттях гуртка приводив свого молодшого брата Богдана. За десять років занять Богдан, зараз учень одинадцятого класу, у змаганнях різного рівня (районних, обласних, міжнародних) завоював тридцять кубків та п’ятдесят медалей. Вперше, в історії Жовківщини, виконав класифікаційну норму  «кандидата в майстри спорту», як школяр. Два рази брав участь у міжнародному турнірі «Кубок королівської резиденції» в місті Жовква, де зустрічався із шахістами Америки, Азії, Африки і посів почесне четверте місце.

Вагому успіхи має і Максим Брегін, який постійно бере участь у міжнародних змаганнях і хоче наздогнати по кількості нагород Богдана Левонтовича. Сенсаційно починав шахову кар’єру і Даніель Міщенко, який на всеукраїнському турнірі «Квітуча Яворівщина», що проводився у місті Новояворівську, бувши третьорозрядником, зустрічаючись із дев’ятьма  першорозрядниками, виграв у них шість партій, став чемпіоном у своїй віковій групі та завоював кришталевий кубок. Захопившись музикою від змагань відійшов, але я сподіваюсь, що він ще повернеться до шахів.

Дуже цікаві турніри проходять у місті Мукачево – «Мукачівське літо», меценатом яких є п.Феш. Прекрасний турнірний зал в центрі міста, гарні умови проживання та харчування, екскурсії по місту та в Мукачівський замок, купання у річці Латориці створюють чудові умови для гри. В одному із турнірів, для вручення нагород, був запрошений екс-чемпіон світу з шахів Руслан Пономарьов. Учасники змагань мали можливість взяти автографи та сфотографуватись поряд із ним. А на змаганнях у місті Новояворівську нагороди вручав шаховий геній – Василь Іванчук, який також  радо роздавав бажаючим свої автографи та фотографувався із ними.

Дуже цікаво проходять змагання у Польщі – в містах Замосць та Томашів. Вражає їх матеріальна база – приміщення, годинники, шахи, можливість демонстрації шахової партії в інтернеті завдяки добре налаштованому технічному забезпеченню, про що нам можна лише мріяти. Найбільше дітям сподобалось у вільний від змагань час відвідувати басейн та атракціони.

Гарною традицією є започаткований, бувшим мером нашого міста Рава-Руська, шаховий турнір «Кубок мера міста». Залік проходить у п’яти номінаціях: перші-четверті класи, п’яті-восьмі класи, дев’яті-одинадцяті класи де окремо змагаються дівчата, хлопці та дорослі. Вісім років поспіль «Кубок мера міста» виграє НВК «Рава-Руська школа-гімназія». Зараз підростає гарна зміна шахістам гімназії: Ілона Мандзюк, Соломія Іванець, Анастасія та Олена Кушнір, Ростислав Кулієвич та інші.

В липні місяці 2012 року в місті Новояворівську проводились обласні змагання з шахів серед ветеранів (після сорока років). Команда Жовківщини, за яку я виступав, здобула бронзові нагороди.  Дев’ятого вересня цього року на святі «День міста», будуть вручені нагороди шахістам за турнір «Кубок мера міста», спонсором яких виступила сьогодні діючий мер міста Рава-Руська Верещук І.А., за що їй велика подяка.

Наші шахісти НВК «Рава-Руської школи-гімназії» вдячні спонсорам шахового руху в місті: п.Р.Самокишину, п.А.Брегіну та п.О.Брегіній, п.С.Гададі та п.В.Гададі, які найактивніше нас підтримують. Крім того висловлюємо подяку організаторам всіх міжнародних змагань: п. О.Калиновській, п. А.Карницькому та голові шахової федерації Жовківського району п. Ю.Галкіну.

09.08.2012 р.                       Т.Горячий, вчитель НВК «Рава-Руська школа-гімназія».

Шахи - 1-1

Шахи - 1-1

Команда Рава-Руських шахістів разом з ексчемпіоном світу з шахів Р.Пономарьовим у місті Мукачево. Зліва на право перший ряд:Тарас Білоус, Богданна Карпа, Даніель Міщенко , Максим Брегін, Юрій Брегін, переможець змагань Богдан Левантович; другий ряд: Григорій Калиновський, екс-чемпіон світу Руслан Пономарьов, Тарас Горячий.

Шахи -1-2

Команда Рава-Руських шахістів у місті Мукачево на змаганнях із шахів «Мукачівське літо».

Шахи - 1-3-1

 

в  Рава-Руській гімназії січень-лютий 2000 року.

 

Шахи - 1-3-2

Сеанс одночасної гри  у міському парку в «День захисту дітей» дає Тарас Горячий.

 

Шахи - 1-4

Місто Новояворівськ – обласні змагання з шахів, команда Рава-Руської гімназії: Тарас

Шахи - 1-5

Команда Рава-Руських шахістів біля призів у місті Новояворівську.

Шахи - 1-6

Богдан Левантович – чемпіон району з шахів в оточенні:Володимира Копцюха  (тренер Жовківської ДСШ з шахів), Тараса Горячого та А.Керницького.

Шахи - 1-7

Віталій Старчак – призер районних змагань з шахів.Зліва на право: Володимир Копцюх, Тарас Горячий та А.Керницький.

Шахи - 1-9-1

 

Чемпіон району Богдан Левантович грає з чемпіоном гімназії Володимиром Корнійчуком на змаганнях з шахів присвячених «Дню захисту дітей». На передньому плані зустріч внука Тараса Білоуса із своїм дідусем.

Шахи - 1-13-1

Максим Брегін  (четвертий зліва у першому ряду) з кубком на міжнародних змаганнях у Польщі.

Шахи - 1-13-2

Президент шахової федерації міста Замосць вручає нагороди Максиму Брегіну (Польща, міжнародний шаховий турнір).

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Required fields are marked *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>