Важливі новини
НВК » Проекти » Захистимо пам’ять

Захистимо пам’ять

Історія існування єврейської громади в м. Рава – Руська є доволі давньою.  Впродовж першого семестру 2014 навчального року учениці 11класу НВК «Рава – Руська школа — гімназія» — Чобіт Роксолана та Вольська Вікторія, брали участь у міжнародному проекті «Захистимо пам’ять». Даний проект відбувається завдяки роботі Українського центру вивчення історії голокосту (м. Київ) та фінансувався МЗС ФРН.

Мета даного проекту полягає у захисті та меморіалізації місць масових захоронень євреїв, серед яких і м. Рава – Руська, де в роки Другої світової війни було знищено понад 5000 місцевого єврейського населення.

Наша робота полягала у зборі інформації про євреїв Рави, їхню долю, а також поширення відомостей серед учнів, вчителів, батьків. У серпні в м. Луцьк та м. Львів проводився навчальний семінар для вчителів. Впродовж 4- х днів для вчителів з Львівщини, Волині та Рівненщини були організовані екскурсії до місць масових захоронень євреїв у всіх трьох областях, лекції, практичні та подаровано цікаву літературу по даній проблематиці.

В жовтні аналогічний семінар відбувся для учнів у м. Києві. Протягом 3 – х днів учні заслухали лекції, брали участь у практичних заняттях, побували на екскурсії в Бабиному Яру.

Для вчителів в кінці листопада було організовано черговий семінар у м. Львов, де презентували попередні свої доробки, вносили корективи, дослухалися до порад та зауважень колег. З 20 до 22 грудня відбулася підсумкова конференція по роботі над проектом у м. Львові для вчителів та учнів. Окрім лекційних та практичних занять було організовано цікаву екскурсію «єврейськими місцями Львова», враження від якої не змогла зіпсувати навіть погана погода.

У презентації своїх робіт брали участь 16 шкіл з Львівщини, Волині та Рівненщини. Роботи всіх учасників були цікавими, інформативними та оригінальними. 22 грудня всі учасники були нагороджені подяками від Українського центру вивчення історії голокосту та літературою. Закінчилася наша робота в цьому році обідом та роз’їздом учасників.

Ознайомитися з нашою роботою можна у кабінеті історії, де знаходяться два інформаційні стенди та мобільна карта – схема м. Рава – Руська із нанесеними місцями масових поховань євреїв міста.

Масола Н.М., вчитель історії

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Required fields are marked *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>