Важливі новини
НВК » Офіційно » Звіт директора НВК «Рава-Руська школа-гімназія»

Звіт директора НВК «Рава-Руська школа-гімназія»

Звіт директора НВК «Рава-Руська школа-гімназія» за 2016/2017 н.р.
Закінчився черговий навчальний рік. Сьогодні ми зібралися, щоб підбити підсумки роботи колективу НВК, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2016/2017н.р. Як директор НВК, у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалась Статутом НВК, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора НВК, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.
1 .Загальні відомості про навчальний заклад:
НВК «Рава-Руська школа-гімназія» — є закладом комунальної форми власності з юридичною адресою — м.Рава-Руська, вул.Сірка,1, 80316,
мова виховання та навчання у НВК – українська; кількість класів — 11,
місць за проектом – 300; кількість учнів – 217.
Рух учнів протягом навчального року: вибуло – 3, прибуло – 5.
Режим роботи навчального закладу: НВК працює у 5-ти денному тижневому режимі, навчання однозмінне. Початок навчання кожного робочого дня о 9.00 год., закінчення навчання – 15.45 год. Малі перерви — 10 хв., великі – 20хв., 30хв.
Початок роботи курсів за вибором, факультативів та гуртків через 45хв. після завершення основного розкладу занять.
Розклад дзвінків:
1 урок 9.00 — 9.45 перерва 10хв.
2 урок 9.55 — 10.40 перерва 20хв.
3 урок 11.00 — 11.45 перерва 30хв.
4 урок 12.15 — 13.00 перерва 10 хв.
5 урок 13.10 – 13.55 перерва 10 хв.
6 урок 14.05 – 14.50 перерва 10 хв.
7 урок 15.00 – 15.45
У НВК працювала одна група продовженого дня для учнів 2-4 класів з 13.30 до 17.30.

2.Матеріально-технічна база навчального закладу:
Заклад намагається створити умови для роботи і навчання, відремонтувати та довести до норм та вимог сьогодення навчальні кабінети, оснастити школу новим сучасним обладнанням. Кожного року виконуються косметичні ремонти, є висновки державної санітарно — епідеміологічної служби про відповідність приміщень вимогам санітарних норм і правил, дозвіл пожежної частини, протоколи замірів опори ізоляції електромережі. Адміністрацією НВК приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Подвір’я НВК завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядаються, своєчасно обрізають дерева, кущі. Огорожа і бордюри завжди побілені. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах.
Протягом звітного періоду ремонтні роботи проводились лише часткові, а саме:
— було замінено відрізок труби для питної води у підвальному приміщенні;
— прокладено електричний провід та встановлено нову розетку у кабінеті заступника директора з навчально-виховної роботи;
— замінено крани на батареї опалювальної системи у кабінеті №1;
— встановлено велосипедні стійки для паркування 10 велосипедів.
Всі приміщення НВК відповідають санітарним нормам згідно акту перевірки готовності навчального закладу до нового навчального року, складеного 16.08.2016р. комісією у складі 4-ох чоловік, представників відділу освіти, районної санепідемстанції та державного пожежного нагляду.
Комісією з перевірки знань з питань охорони праці працівників НВК в період з
5 по 10 січня 2017 року було проведено навчання та перевірку знань працівників НВК з питань охорони праці.

3.Кадрове забезпечення навчального закладу:
На початок 2016-2017 н.р. до роботи приступили 23 педпрацівники, що складає 100% від потреби. Всі вчителі мають відповідну фахову освіту.
У навчальному закладі працюють 23 педпрацівники, 1 бібліотекар та 13 працівників обслуговуючого персоналу. Вакансій на минулий навчальний рік не було.
Із 23 педпрацівників 22 мають вищу освіту. Звання «вчитель-методист» має 1 вчитель; звання «старший вчитель» — 7; вищу кваліфікаційну категорію – 13; І кваліфікаційну категорію – 3; ІІ кваліфікаційну категорію – 4; спеціаліст – 2; 9 тарифний розряд – 1.
Якісний склад учителів за педагогічним стажем
Зі стажем роботи від 1 до 5років — 2; від 5 до 10років — 2; від 10 до 20років — 5; після 20 років – 14.
Керівник навчального закладу: Міщенко О.І., освіта – вища, стаж пед.роботи – 15 років, стаж на посаді 10 місяців.
Заступник директора з навчально-виховної роботи: Гутовська Л.І., освіта – вища, стаж пед.роботи – 40 років, стаж на посаді заступника директора– 21 рік + 10 років стажу на посаді директора.
Заступник директора з виховної роботи: Ногаль І.Г., освіта – вища, стаж пед.роботи – 34 роки, стаж на посаді – 27 років.

4.Медичне обслуговування учнів у навчальному закладі.
Головним завданням сучасного навчального закладу є підтримка й поліпшення здоров’я дітей. Курс «Основи здоров’я» сприяє активному використанню учнями основних методів і засобів формування здорового способу життя, збереження та зміцнення фізичної, соціальної й духовної складових здоров’я.
Медичне обслуговування учнів у навчальному закладі здійснюється Рава-Руською поліклінікою. Медичного працівника у школі немає. Медичні огляди у 2016/2017 н.р. були проведені у 1-3, 5-8 класах в кінці травня. Також в учнів 8 класу було проведено щеплення проти поліомеліту. Решта учнів повинні пройти медичний огляд протягом літніх канікул.
З метою зміцнення здоров’я учнів та пропаганди здорового способу життя у НВК проводиться вологе прибирання навчальних кабінетів на великій перерві; різноманітні конкурси, змагання, виховні заходи. Під час літнього відпочинку учням надано 12 путівок у табір відпочинку «Росинка».

5.Організація харчування учнів у навчальному закладі:
З метою чіткої організації режиму дня, який відповідає віковим нормам учнів, збереження здоров’я й попередження харчових та інфекційних захворювань, у НВК організовано безоплатне одноразове гаряче харчування для учнів із малозабезпечених сімей 1-4 класів (3 учнів), дітей учасників АТО (15 учнів) та одноразове гаряче харчування учнів 1-4 класів за оплату батьків.
Продукти харчування постачаються приватними підприємцями Покотицьким Романом Євгеновичем, Перетятком Віталієм Михайловичем та фірмою «Альтаір». Між постачальниками та батьківським комітетом НВК «Рава-Руська школа — гімназія» в особі голови Ради гімназії Демчини Любові Володимирівни заключені договори про постачання товарів.
Технологічне та холодильне обладнання НВК знаходиться у робочому стані. У харчоблоці працює 2 працівники: кухар — Булага Ярина Степанівна та підсобний працівник Левантович Леся Іванівна.
У травні 2017 року санітарно-епідеміологічною службою були взяті проби води та зразки страв для проведення аналізу.
Приписи санітарно-епідеміологічної служби протягом 2016-2017 навч.року відсутні.

6. Навчально-виховна робота у навчальному закладі.
Згідно з річним планом роботи педагогічний колектив НВК продовжував і надалі працювати над єдиною методичною проблемою: «Впровадження ІКТ у навчально-виховний процес та досягнень передового педагогічного досвіду». Методична робота була організована на основі принципу діагностичного підходу і здійснювалася відповідно до вивчення моніторингу рівня навчальних досягнень учнів із базових дисциплін, рівня професійної компетентності педагогічних працівників та їх потреб. Вивчення якісного стану роботи педагогів дало можливість спрямувати роботу на підвищення форм та методів педагогічної майстерності вчителів, розвиток їх творчої активності. Вся методична робота була спрямована на впровадження принципів дидактики і педагогіки, професійної ІКТ — компетентності педпрацівників у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, впровадження у навчально-виховний процес сучасних технологій навчання. Під час впровадження цих технологій навчання оптимально поєднувались різноманітні групові та індивідуальні форми роботи. Їх методичну взаємодією координувала методична рада на чолі з директором НВК, робота якої була спрямована на виконання наказу №221 від 01.09.2016р. «Про організацію методичної роботи в НВК у 2016/2017 н.р.».
Методична рада НВК, яка була створена на початку навчального року, працювала над реалізацією даної проблеми: організовувала і координувала методичне забезпечення навчально-виховного процесу, спрямовувала основні напрямки методичної роботи НВК, враховуючи стан навчально-виховної роботи, якісний склад педагогічного колективу, результати діагностичного анкетування педпрацівників, розробляла систему заходів з питань вивчення, узагальнення і поширення елементів перспективного педагогічного досвіду.
Планомірній роботі над науково-методичною проблемою були підпорядковані такі форми методичної роботи, як засідання педагогічної ради, семінар-практикум, педагогічні читання, засідання круглого столу, творчий звіт вчителів.
Протягом навчального року всі педагогічні працівники НВК і надалі брали активну участь у роботі міжшкільних та районних методичних об’єднань, під час яких були проведені відкриті уроки із застосуванням ІКТ та активних технологій навчання. А вчитель інформатики Шокало М.Я. стала переможчем І етапу та дипломантом ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року -2017″ у номінації «Інформатика».
Під час проведення уроків та предметних тижнів всі вчителі ефективно застосовували мультимедійний проектор і за допомогою мультимедійної презентації подавали текстову інформацію навчального матеріалу.
Вчителі НВК і надалі на уроках продовжують використовувати методичні матеріали до уроку, набрані на комп’ютері, Інтернет-технології, локальні мережі, бази даних, створюють текстові документи, таблиці, малюнки, діаграми, презентації, здійснюють тестування, пошук необхідної інформації в мережі Інтернет, розробляють власні електронні продукти (розробки уроків, демонстраційний матеріал) та використовують готові електронні програмні засоби у своїй професійній діяльності.
З метою підвищення рівня фахової та методичної майстерності всі вчителі НВК були залучені до роботи семінару-практикуму, яким керувала заступник директора з навчально-виховної роботи Гутовська Л.І. Методичне об’єднання класних керівників працювало під керівництвом заступника директора з виховної роботи Ногаль І.Г. Робота методичного об’єднання класних керівників була і надалі спрямована на виконання завдань виховної програми НВК.
Під час засідань методичних об’єднань класних керівників було вивчено такі проблеми:
— психолого-педагогічні основи спілкування з учнями;
— спільна робота вчителів — предметників та класних керівників по залученню учнів до вивчення історії свого краю;
— методика педагогічного керівництва розвитком учнівського самоврядування.
Основні завдання, над якими працювало методичне об`єднання класних керівників — підвищення професійної майстерності кожного класного керівника, його творчого потенціалу.
Колективна методична робота дозволила класним керівникам опанувати різні форми виховних засобів, що сприяли максимальній реалізації педагогічних можливостей із розвитку індивідуальних якостей особистості.
Засідання методичних об`єднань класних керівників проходили у формі круглих столів, дискусій, тренінгів, практикумів, що дозволило досягти більш точної, конкретної роботи з удосконалення діяльності. Разом з тим у практиці роботи МО класних керівників існують і проблеми. Недостатня увага приділялась організації та керівництву процесом самовиховання учнів, методиці роботи з батьками щодо морального та правового виховання учнів, підняттю рівня вихованості учнівської молоді.
На належному рівні проводились в НВК і предметні тижні: з української мови (01 -12.11.2016), історії та географії (23-27.01.2017), іноземних мов (20 — 24.02.2017), математики, інформатики та фізики (20 — 24.03.2017), тиждень духовності (10 — 14.04. 2017), тижні з хімії і біології (08 — 12.05. 2017), під час яких були проведені різні заходи з використанням активних форм навчання та ІКТ. Як приклад, вчителькою української мови Домашовець М.І. було проведено мовознавчий турнір «У казковому світі мови» у 6 класі, вчителькою Борейчук М.Б. – загальношкільний захід «Рідне місто моє» (7 клас), читання Шевченкового «Заповіту» європейськими мовами (7 клас), участь у Всеукраїнському радіодиктанті (7-11 класи). Вчитель історії НВК Бучко А.В. провів в рамках тижня історії та географії бесіду на тему «Паралелі історії у сучасних реаліях» у 10-11 класах, екскурсію до меморіалу жертвам Голокосту у Раві-Руській з учнями 8-9 класів, екскурсію «Визначні пам’ятки Рави-Руської» (6-7 кл.), переглянув фільм про сучасну історію Рави-Руської (5 кл.). А вчитель географії Залуцька Г.І. провела вікторину в 5 класі «Земля — планета Сонячної системи» та конкурс «Знавці політичної карти» у 10 класі. В рамках тижня іноземних мов вчитель Думич Н.В. провела відкритий урок «Різна погода – різний одяг» (5 клас), переглянула кінофільм «Життя і творчість В.Шекспіра» (8-10 класи), організувала захист проектів «Вислови відомих людей про іноземні мови», «Життя і творчість В.Шекспіра» — 8-11 класи, «Магазини та покупки» (6 клас), «Винаходи і винахідники» (9 клас). Вчитель англійської мови Луцик Л.Ю. провела відкритий урок у 7 класі «Різдвяна колядка». Вчитель німецької мови Міщенко О.І. організувала мовознавчий турнір «Як добре ти знаєш Німеччину» (8-9 класи), конкурс малюнків «Німецькі прислів’я у графіці» (8 клас), конкурс презентацій «Відомі німецькі міста» (9 клас), перегляд відеофільму «Карнавал у Німеччині» (7 клас), конкурс листівок до 8 Березня (6 клас). Під час тижня математики, інформатики та фізики вчитель математики Яценко Н.М. провела відкритий урок у 10 класі на тему «Розв’язування тригонометричних рівнянь», інтелектуальне шоу «Еврика»
(7 клас), вчителька математики та інформатики Шокало М.Я. провела математичний квест у 5 класі, квест з інформатики «Вулицями рідного міста» та разом із вчителями Яценко Н.М., Добош Л.М., Жемелою О.М. залучила 55 учнів 2-11 класів до участі у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру — 2017». Вчитель початкових класів Добош Л.М. провела математичний КВК у 3 класі. Вчитель фізики Чорна О.Б. організувала захист навчальних учнівських проектів з фізики (8 клас). В рамках тижня духовності вчителем християнської етики Савкою Т.І. було проведено уявну телепрограму «Біблія – найважливіша з усіх книг» (5 клас), вікторину
«Знавці Христових притч» ( 6 клас), уявну подорож життям Ісуса Христа
(7 клас), екскурсію до храмів рідної місцевості (8 клас), уявну подорож країнами світу (10 клас), Хресну дорогу з учнями НВК (1-11 класи). Завершив предметні тижні тиждень хімії та біології під керівництвом вчителя хімії Гутовської Л.І. та вчителя біології Малоїд М.П. Гутовська Л.І. організувала захист проектів «Метали в нашому житті» (10 клас), хімічний марафон (7 клас), брейн –ринг «Енциклопедія хімічних знань» (10 клас), урок — конференцію «Роль спиртів в житті людини» (9 клас), разом із Малоїд М.П. було проведено хіміко-біологічний аукціон знань (8 клас). А вчитель біології Малоїд М.П. організувала екскурсію до Національного дендрологічного парку «Софіївка» (6-7 класи), біологічну вікторину «У світі тварин і рослин» ( 6-7 класи), інтелектуальний бій з біології « Дівчата проти хлопців» (9 клас), відео екскурсію «Подорож до природничого музею» (11 клас), урок-гру
«Ярмарка здоров’я» (5-6кл.), конкурс стінгазет «Обережно! Віруси!» (10 кл.).
Великих зусиль приклали вчителі та класні керівники до проведення виховних заходів. Так, класним керівником 1 класу Ваховською Н.Г. було проведено Свято Миколая, Свято прощання з Буквариком, поїздку до цирку м.Львів, поїздку у дельфінарій м.Трускавець та зоопарк (м.Меденичі). Класний керівник 2 класу підготувала Свято Осені, заходи «Різдвяна казка», «Будь гідним нащадком Кобзаря», Свято Матері. Організувала поїздку у дельфінарій м.Трускавець та зоопарк (м.Меденичі). Класний керівник 3 класу Добош Л.М. підготувала учня Нестера Остапа до Міжнародного конкурсу знавців української мови ім.П.Яцика (ІІІ м.), Зуброву Юліанну до конкурсу «Людина і ліс» у номінації «Малюнок» (ІІІ м.), забезпечила участь своїх учнів у обласному конкурсі «Збережемо первоцвіти» у номінаціях «Казка», «Малюнок» (результати ще не відомі) та участь в обласному конкурсі «Цікава астрономія» (6 учнів отримали ІІІ м.). Добош Л.М. провела такі позакласні заходи, як « Осінній ярмарок», «Різдвяна казка», «Математичний турнір», «Родинне свято». Організувала поїздку у дельфінарій м.Трускавець та зоопарк (м.Меденичі). Класний керівник 4 класу Жемела О.М. провела належну підготовку Чернєвої А. до Міжнародного конкурсу знавців української мови ім.П.Яцика (ІІ м.), підготувала танцювальний колектив НВК з композицією «Дівчина русява» до конкурсу «Таланти твої, Україно» у номінації конкурс хореографічних колективів (ІІІм.). Забезпечила участь своїх учнів у обласному конкурсі «Збережемо первоцвіти» у номінаціях «Казка», «Малюнок», «Агітаційна листівка» (результати ще не відомі) та участь в обласному конкурсі «Цікава астрономія» ( одне ІІм. та п’ять ІІІ м.). Вчителькою Жемелою О.М. проведені «Козацькі забави», «Різдвяний вертеп» та Свято прощання з початковою школою. Вона організувала поїздку у дельфінарій м.Трускавець та зоопарк (м.Меденичі). Класний керівник
5 класу Шокало М.Я. організувала Свято посвяти у гімназисти, відкриту виховну годину «Вчимося спілкуватись», свято «Матусю рідна моя», екскурсію до м. Львова. Запланована поїздка у дельфінарій м.Трускавець та зоопарк (м.Меденичі). Як вчитель інформатики та математики – квест з інформатики «Вулицями рідного міста», квест з математики у 5 класі, конкурс малюнків у 3-4 класах, конкурс презентацій у 5 класі. Класний керівник 6 класу Малоїд М.П. організувала з своїми вихованцями Новорічну вікторину «З Новим роком, друзі!», відкриту виховну годину «Зима, що нас змінила», екскурсію до Національного дендрологічного парку «Софіївка» (м.Умань) та до м. Вінниці. Запланована поїздка у дельфінарій м.Трускавець та зоопарк (м.Меденичі). Як вчитель біології Малоїд М.П. зуміла підготувати разом з Луцик Л.Ю. та учнями НВК на конкурс «Зелені оази Львівщини» рокарій (І місце). Також вчитель Малоїд М.П. забезпечила участь Лущик А. (11 клас) в екологічному конкурсі «Всеукраїнський юнацький водний приз -2017», в якому учениця стала фіналістом. Під її керівництвом учні 6, 8 класів взяли участь в акції «Охороняймо вікові дерева». Класний керівник 7 класу Борейчук М.Б. провела відкриту виховну годину «Рідне місто моє. Рава як вона є», «Ми матір-жінку славимо в віках», організувала екскурсію до Львівського національного драматичного театру ім. М.Заньковецької (вистава «Украдене щастя»), екскурсію в Умань ( Софіївка) та Вінницю. Класний керівник 8 класу Яценко Н.М. провела із своїм класом виховну годину «Народні традиції», поїздку у м. Камянець-Подільський та відвідала із своїм класом Львівський національний драматичний театр ім.М.Заньковецької. Класний керівник 9 класу Домашовець М.І. підготувала Андріївські вечорниці та літературно-музичну композицію «То була дивовижна зоря» в рамках відзначення Шевченківських днів. Класний керівник 10 класу Думич Н.В. підготувала загальношкільне свято до Дня Святого Валентина, разом із учнями свого класу стала учасником загальноміського заходу до Дня Героїв Небесної Сотні, організувала поїздку у м. Камянець-Подільський, відвідала театр ім.М.Заньковецької (м. Львів) та здійснила екскурсію до м. Львова Класний керівник 11 класу Лозинська О.С. провела загальношкільне свято до Дня вчителя. Вчитель історії та керівник журналістського гуртка Бучко А.В. започаткував та запрезентував 1 випуск шкільної відео програми студії «Хвилю тримай». А у грудні 2016 року разом із ученицями 9 класу Савчак М. та Стрілець А. взяв участь у конференції «Захистимо пам’ять» (м. Львів). Вчитель фізичної культури та предмета «Захист Вітчизни» Міхель Д.О. підготував команди НВК до участі у турнірі з футболу «Шкіряний м’яч», «Першість міста», змаганнях зі стрільби, до участі у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»), брав активну участь в організації та проведенні Дня Цивільного Захисту у НВК (26.04.2017), провів змагання серед старших класів, присвячених Дню Захисника Вітчизни, допомагав підготувати команду НВК до конкурсу «Юні друзі прикордонників (ІІІ м.).
Особливу увагу педпрацівники приділяли самоосвітній роботі: індивідуальній роботі над науково-методичною проблемою (організовано наставництво і консультування, опрацювання фахових журналів, методичної літератури).
Вчителі-наставники надавали методичну допомогу молодим вчителям з питань ведення шкільної документації, знайомили з стандартними та активними формами організації навчально-виховного процесу, їх недоліками і перевагами. Молоді вчителі відвідували уроки у вчителів-наставників та досвідчених вчителів.
З метою розвитку творчих здібностей учнів, підготовки їх до участі в олімпіадах, вчителями розроблені індивідуальні програми роботи з обдарованими учнями. Проведено методичний діалог «Творчість обдарованої дитини і її характерні особливості».
З метою активізації творчої діяльності вчителів, стимулювання їх безперервної післядипломної освіти проведено атестацію 8 педагогічних працівників. Протягом атестаційного періоду здійснювалася комплексна оцінка рівня кваліфікації і професійної майстерності педагогічних працівників та результатів їхньої діяльності. Питання атестації відображено у роботі педагогічної ради, нарад при директорі. Забезпечувалась гласність проведення атестації, пропагувався досвід роботи вчителів через творчі звіти. Атестаційний процес сприяв підвищенню рівня професійної майстерності вчителів, поширенню, пропаганді та впровадженню елементів досвіду роботи вчителів у педагогічному колективі.
Так, у цьому навчальному році проатестовано 8 педагогічних працівників. З них встановлено відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії спеціаліст вищої категорії» та звання «старший вчитель» вчителю географії Залуцькій Г.І., встановлена відповідність раніше кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєно педагогічне звання «старший вчи-тель» вчителям початкових класів Добош Л.М., інформатики Шокало М.Я., англійської мови Думич Н.В. Присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» вчительці початкових класів Жемелі О.М., «спеціаліст другої категорії» – вчителю біології Малоїд М.П. та керівнику гуртка Міхелю Д.О. встановлено 10 тарифний розряд.
Відповідно до графіку райво пройшли курсову перепідготовку 11 пе-дагогічних працівників, а саме:
Міщенко О.І. – директор НВК, з основ цивільного захисту
Чорна О.Б. – вчитель фізики
Гутовська Л.І. – вчитель хімії, заступник директора з навчально-виховної роботи
Луцик Л.Ю. – вчитель анг.мови та трудового навчання
Думич Н.В. – вчитель англійської мови
Шокало М.Я. – вчитель інформатики та математики
Жемела О.М. – вчитель початкових класів
Ногаль І.Г. — заступник директора з виховної роботи
Рубанська М.С. – вчитель початкових класів
Борейчук М.Б. – вчитель української мови та літератури.
Щомісячно проводились методичні та інформаційні наради, на яких адміністрація НВК ознайомлювала педагогічних працівників з директивними вказівками Міністерства освіти і науки України, новими досягненнями у педагогіці, інструктивно-методичними рекомендаціями щодо вивчення дисциплін у 2016-2017 навчальному році, підготовкою до державної підсумкової атестації. Постійно надавались індивідуальні консультації вчителям при підготовці до відкритих уроків. Систематично проводився анонс-огляд новинок методичної літератури «Педагогічний бестселер».
Шляхом взаємовідвідування уроків і надалі вивчаються і впроваджуються елементи досвіду роботи таких вчителів як: Міщенко О.І., Гутовської Л.І., Ваховської Н.Г., Домашовець М.І., Борейчук М.Б. Зріс рівень методичної та фахової майстерності вчителів.
У методичних книжках педагоги НВК продовжують і надалі вести облік своєї методичної роботи та педагогічних досягнень, поповнюють банк педагогічної інформації матеріалами про активні технології навчання. Таким чином якісний склад педагогічного колективу зріс, що вплинуло на якість навчально-виховного процесу. Робота над проблемною темою активізувала форми методичної підготовки кожного вчителя, підняла її на більш високий рівень, надала чіткості і спрямованості практичним заходам, які проводилися педпрацівниками.
Застосування ІКТ сприяло кращому сприйняттю учнями навчального матеріалу, дозволило вчителям поєднати різні технічні засо¬би навчання з наочними посібниками, упорядку¬вати методичний матеріал та ефективно викорис¬товувати його на уроках, враховувати індивідуальні особливості учнів. За допомогою комп’ютера на¬вчання стало цікавим, швидким, простим, а здобу¬ті знання учнів — глибокими й узагальненими.
Використання інформаційно-комунікаційних технологій, цифрових освітніх ресурсів у про¬фесійній діяльності педагогів оптимізувало зміст навчання, модернізувало методи та форми організації навчального процесу, забезпечило високий науко¬вий і методичний рівень викладання, індивідуаль¬ний підхід у навчанні, підвищення ефективності та якості надання освітніх послуг.

5. Управлінська діяльність у навчальному закладі.
Аналіз стану навчально-виховного процесу за 2016/2017 н.р показав, що
ІІ семестр 2016-2017н.р. у НВК закінчили:
— на високому рівні 55/27,9%, це на більше 3,7%, ніж у І семестрі 2016-2017н.р. (42/24,2% — І семестр.)
— разом на високому і достатньому рівні 155/77,7% , це на 4,1 % більше ніж у І семестрі (128/73,6% — І семестр)
— на достатньому і середньому рівні 42/22,3%, це на 4,1 менше ніж у І семестрі ( 46/26,4% — І семестр)
Аналіз результатів участі учнів у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових і спеціальних дисциплін у 2016/2017 н.р. свідчить про високий рівень знань учасників змагань, які успішно виконали завдання, виявили глибоке розуміння законів, теорій, продемонстрували вміння творчо застосовувати теоретичні знання на практиці, обґрунтовувати отримані результати, робити узагальнення та висновки.
Результати ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін є такими: 1 учениця НВК стала переможцем ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії — Стрілець Аліна.
Учні зайняли 24 призових місця. Разом переможців і призерів ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін є 25. У цілому НВК за результатами участі у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базо-вих дисциплін зайняла 6 місце у районі (у минулому навчальному році – 5).
Призерами ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін стали такі учні:
Українська мова
1. Новосад Руслана 11кл 2м Домашовець М.І.
2. Савчак Марія 9кл 3м Домашовець М.І.
3. Левонова Анастасія 7кл 3м Борейчук М.Б.
4. Барановська Лілія 10кл 3м Борейчук М.Б.
Англійська мова
5. Гнідець Анастасія 11кл 2м Думич Н.В.
6. Новосад Маркіян 10кл 2м Думич Н.В.
7. Ларівон Діана 8кл 3м Думич Н.В.
Німецька мова
8. Стрілець Аліна 9кл 2м Міщенко О.І.
9. Корній Юлія 8кл 2м Міщенко О.І.
Математика
10. Рябцев Роман 6кл 2м Яценко Н.М,
Історія
11. Стрілець Аліна 9кл 1м Бучко А.В.
Астрономія
12. Чорна Юлія 11кл 2м Чорна О.Б.
Біологія
13. Янківська Софія 10кл 3м Малоїд М.П.
14. Головань Святослав 9кл 2м Малоїд М.П.
15. Коротікова Каміла 8кл 2м Малоїд М.П.
Екологія
16. Лущик Андріана 11кл 2м Малоїд М.П.
Хімія
17. Іванець Вероніка 8кл 2м Гутовська Л.І.
18. Дацко Олена 9кл 2м Гутовська Л.І.
19. Петровська Зоряна 10кл 3м Гутовська Л.І.
20. Іванець Соломія 11кл 2м Гутовська Л.І.
21. Кулієвич Ростислав 7кл 2м Гутовська Л.І.
Географія
22. Петровська Зоряна 10кл 2м Залуцька Г.І.
Економіка
23. Зуброва Вікторія 11кл 2м Залуцька Г.І.
Інформаційні технології
24. Головань Святослав 9кл 3м Шокало М.Я.
25. Синюк Іван 11кл 3м Шокало М.Я.

Порівняльний аналіз участі учнів у ІІ етапі окремих вікових категорій свідчить про те, що найуспішніше виступили учні:
11 класу – 7 призових, з них 6 других, 1 третє;
10 класу – 5 призових, з них 2 других, 3 третіх;
9 класу – 6 призових місць, з них 1 перше, 3 других, 2 третіх;
8 класу – 4 призові місця, з них 3 других, 1 третє;
7 класу – 2 призових місця, з них 1 друге, 1 третє.
6 класу – 1 призове місце, з них 1 друге.
Найкраще виступили учні:
Стрілець Аліна – учениця 9 класу — 1 перше і 1 друге місце;
Петровська Зоряна – учениця 10 класу — 1 друге, 1 третє місце;
Головань Святослав – учень 9 класу — 1 друге, 1 третє місце;
Решта учнів зайняли по 1 призовому місцю.
За результатами окремих предметів успішними є виступи учнів з:
— української мови – одне друге, одне третє (вч. Домашовець М.І.), два третіх (вч.Борейчук М.Б.);
— хімії – чотири других, одне третє (вч.Гутовська Л.І.);
— біології – два других, одне третє і з екології – одне друге (вч.Малоїд М.П.);
— англійської мови – два других, одне третє (вч.Думич Н.В.);
— німецької мови – два других (вч.Міщенко О.І.);
— географії та економіки – два других (вч.Залуцька Г.І.).
— інформаційних технологій – два третіх (вч.Шокало М.Я.);
— історії – одне перше (Бучко А.В.В.);
— астрономії – одне друге (Чорна О.Б.).
Результати участі учнів НВК у конкурсах:
— Чернєва Аліна (4кл.), Кулієвич Ярина (5кл.), Новосад Руслана (11кл.) зайняли ІІ місце, а Нестер Остап (3кл.) – ІІІ місце у ІІ етапі ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім.П.Яцика (вч.Жемела О.М., Борейчук М.Б., Домашовець М.І, Добош Л.М.).
— Учень 10 класу Луцик Іван зайняв ІІІ місце у районному етапі конкурсу читців творів до 160-річчя від дня народження І.Франка (Ногаль І.Г.).
— Петровська Зоряна, учениця 10 класу, зайняла І місце у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу «Об’єднаймося ж, брати мої…» у номінації «література» (вч.Борейчук М.Б.).
— Учениця 9 класу Стрілець Аліна зайняла І місце у районному конкурсі листівок за творами І.Франка (вч.Луцик Л.Ю.).
— Учень 9 класу Грицак Богдан – І місце у районному мовно-літературному конкурсі «Іду до тебе я,Тарасе» (Ногаль І.Г.).
Учні НВК брали активну участь у Всеукраїнських конкурсах:
— «Кенгуру-2017» серед учнів 2-6 класів (вч.Яценко Н.М.).
— Міжнародному конкурсі «Бебрас-2017» (8учнів отримали відмінні результати) (вч.Шокало М.Я.).
— Коротікова Каміла, учениця 8 класу, зайняла І місце у Інтернет-олімпіаді з інформаційних технологій (вч.Шокало М.Я.). та ІІ місце у конкурсі учнівських проектів з фізики ( вч. Чорна О.Б.)
— Природничому конкурсі «Колосок» (Малоїд М.П.)
— Міжнародній природознавчій грі «Соняшник» (вч.Залуцька Г.І.)
— 16 учнів НВК (серед них 12 учнів початкових класів) стали призерами обласного конкурсу школярів «Цікава астрономія», проведеного Львівським обласний центром науково-технічної творчості.
— Янківська Софія (10 клас) та Шокало Валентина (10 клас) стали переможцями онлайн — олімпіади з екології.
— Басараб Мирослав ( 4 кл.), Цимбалюк Марко ( 6 кл.) зайняли І місце у районному етапі обласного конкурсу малюнків «Тарасовими шляхами».
— Безкоровайний В.(6 кл.) зайняв ІІІ м. в конкурсі «Сурми звитяги» у номінації «Живопис»;
— Луцик О. (11 кл.) – ІІІ м. в конкурсі «Сурми звитяги» у номінації «Графіка»;
— Стрілець А. (9 клас) – ІІІ м. в конкурсі «Сурми звитяги» у номінації «Аплікація»;
— Оливко Ярина (6 кл.) та Миргород Денис (10 кл.) зайняли ІІ місце, а Юнко Софія (4 кл.) — ІІІ місце у районному етапі виставки-конкурсу «Природа і фантазія» у номінації «Аранжування і флористика»;
— Зуброва Юліанна (3 кл.) зайняла ІІІ місце в районному конкурсі «Людина і ліс» у номінаціі «Малюнок»;
— Гринюка Артур (7 кл.) — І місце у районному та обласному етапах конкурсу ужиткового мистецтва у рамках Всеукраїнського фестивалю «Таланти твої, Україно» у номінації «Кераміка», ІІ вікова категорія;
— Луцик О. (11 клас) – І місце у районному етапі конкурсу ужиткового мистецтва у рамках Всеукраїнського фестивалю «Таланти твої, Україно» у номінації «Малюнок на склі»;
— Янківська Софія (10 кл.) — ІІ місце у номінації «Українська народна вишивка», ІІІ вікова категорія в районному конкурсі ужиткового мистецтва у рамках Всеукраїнського фестивалю «Таланти твої, Україно»;
— Команда НВК «Рава-Руська школа-гімназія» нагороджена грамотою відділу освіти за участь у змаганнях першості Жовківського району із спортивного орієнтування (керівник Залуцька Г.І.);
— Вокальний ансамбль «Гармонія» (керівник Чорній Н.М.) зайняв І місце в районному конкурсі вокальних ансамблів у рамках Всеукраїнського фестивалю «Таланти твої, Україно», ІІІ вікова категорія;
— Хореографічний колектив (керівник Жемела О.М.) зайняв ІІІ місце в районному конкурсі хореографічних колективів у рамках Всеукраїнського фестивалю «Таланти твої, Україно», номінація «Сучасно-естрадний танець», І вікова категорія;
— Команда учнів НВК (керівник Ногаль І.Г.) зайняла І місце у відбірковому турі та ІІІ місце у районному етапі конкурсу « Що? Де? Коли?»;
— Команда учнів НВК (керівник Муць Г.О., Міхель Д.О.) зайняла ІІІ місце у конкурсі зльоту Юних Друзів Прикордонників.
У НВК і надалі продовжується міжнародна співпраця між нашим навчально-виховним комплексом та гімназією м.Сусець (Республіка Польща). Цього року, з 17.05 по 25.05.2017р., відбулася спільна українсько-польська поїздка у м.Ханіоті Греція для участі учнів у ХХV Міжнародному фольклорному фестивалі «Ханіоті 2017» з метою залучення учнів до збереження, відродження, пропагування кращих зразків української народної творчості та підвищення виконавської майстерності. Від нашого НВК у цій поїздці брали участь 14 чоловік.

6. Робота з батьками та громадськістю у навчальному закладі.
Виховання учня в школі та сім’ї — щоденний безперервний процес. Тому педагогічний колектив працює з тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками позкласних заходів, пов’язаних із професійним світом, захопленнями своїх дітей, родинними святами.
У НВК активно працює Рада НВК. Протягом 2016/2017 н.р. було проведено 3 засідання (29 серпня, 29 листопада, 3 лютого). На Раду НВК виносились такі питання, як:
— про заборону миття підлоги учнями 8-11 класів;
— про організацію харчування учнів 1-4 класів непільгових категорій;
— про фінансування сайту НВК;
— про встановлення дорожніх знаків «Увага! Діти на дорозі!», «Піший перехід»;
— про проведення благодійного ярмарку;
— про акцію «Овочі для їдальні»;
— про контроль за роботою їдальні;
— про поточний ремонт приміщень НВК;
— про виділення коштів на проїзд для участі у Форумі лідерів учнівського самоврядування Жовківщини та для участі у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології, трудового навчання, німецької мови.
Батьки класів беруть активну участь у організації поїздок, різних позашкільних заходах, акціях.
НВК «Рава-Руська школа-гімназія» веде тісну співпрацю з міським будинком «Просвіта». Такі наші вчителі, як Думич Н.В. та Чорній Н.М. були активними учасниками загальноміських заходів. Протягом 2016/2017 н.р. в організації заходу, присвяченого Героям Небесної Сотні брали активну участь і учні 10 класу.image-0-02-04-1e81e76f4974d7d43029673883cdc7a4da34d042f1a3fb8be492647c87536947-Vimage-0-02-05-ff4b0fd9fe9be5800593ce3aba73aac101ac6760561ce1da0c3755c94b900adb-V - копия

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Required fields are marked *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>