Важливі новини
НВК » Наші подорожі » Перлини Балтики

Перлини Балтики

«Перлини Балтики»

(Проект міжнародної співпраці)

Літо. Від одного тільки слова  на душі стає тепло та світло. Ми всі чекаємо від нього приємних вражень, цікавих зустрічей, нових знайомств. Саме таким видалось цьогорічне літо для групи учнів НВК — учасників реалізації спільного польсько-українського проекту «Шляхами пам`яті Західного Розточчя». Головною метою такої співпраці є ознайомлення з історією, культурою, звичаями та архітектурною спадщиною обох сусідніх країн у рамках програми міжнародної євроінтеграції молоді. Сама реалізація проекту проходила з 26.08. по 31.08.2013р. на території Польщі.

І ось довгоочікувана зустріч. Вчителі, батьки та учні Сусецької гімназії дуже радо зустріли своїх гостей. Після знайомства з родинами, в яких проживали учні з України, всі відправились на вже традиційне «Вогнище знайомств». Присутніх привітав директор гімназії. Саме тут учасники проекту  познайомились з  Програмою проекту. Біля вогнища учні обох гімназій жваво обговорювали плани на найближчий час та розділились на творчі групи . Ще довго на галявині було чути українські та польські пісні.

На світанку учасники реалізації проекту вирушили у напрямку Гданська. Дорогою милували очі мальовничі пейзажі природи, історичні пам`ятки архітектури. Своєю величчю вразила подорожуючих столиця Республіки Польща — Варшава. З вікон автобуса було видно Палац культури, будівлю Сейму, висотні хмарочоси, стадіон, який було збудовано в честь Євро – 2012. Лише під вечір учасники проекту прибули до місця призначення у

м. Гданськ на відпочинкову базу, де розмістились по будиночках, з`їли смачну вечерю. Потім відправились у м.Сопот, розташоване на березі Балтійського моря між Гданськом та Гдинею. Сопот  зустрів нас п`янким морським ароматом та напрочуд теплою температурою води. Пройшовши морем, ми підійшли до найпопулярнішого рекреаційного об`єкту Моло, який складається з двох частин: прогулянкової — 512м. в глибину моря та берегової площі Здройової. Прогулюючись по Моло, на якій розташовано старовинний фонтан, маяк з оглядовою площадкою, концертна ракушка(мушля), багаточисельні кафе, магазинчики, галереї, ми відчули, що Сопот має свій неповторний клімат та стиль. Знаменитий Сопот і своєю Лісовою Оперою, в якій і сьогодні проходить знаменитий пісенний конкурс. Недарма Сопот називають  містом «людей пера» та «перлиною Балтики».

Втомленими, проте під великим враженням та з гарним настроєм усі повернулись на місце відпочинку.

Наступний день видався не менш цікавим, бо його ми провели у Гданську. Після зустрічі з екскурсоводом всі учасники реалізації проекту помандрували  Головним Містом, в якому знаходяться найцікавіші визначні місця: Зброярня, Ратуша Головного Міста, Журав (портовий кран), Костел св.Діви Марії. На вулиці Вали Ягельонські перед нами постали Високі Ворота. Саме вони стали початком  маршруту Королівською дорогою. Тут ми побачили найбільш характерні для Гданська гербові композиції, оборонний готичний ансамбль будівель, декоративну Золоту Браму. Незабаром перед нами постала ратуша, з башні якої відкрилась  єдина у своєму роді живописна панорама міста.

Довгий тарг – представницька площа міста,на якій ще з давних давен відбуваються найважливіші події в житті міста. В центрі площі розташований най популярніший пам’ятник історії – фонтан Нептуна(бронзова фігура бога морів). Надзвичайною архітектурою вразили нас Ратуша Головного Міста з годинниковою вежею, Королівські кам`яні будинки, резиденції купців та ремісників,старий та новий будинки суду та Золотий кам’яний будинок, на фасаді якого зображено історичні сцени та бюсти видатних людей.

Завершується Довгий тарг Зеленою Брамою, яку збудовано у вигляді замку. Черговим об`єктом подорожі став з`єднуючий береги  річки Мотлва —  Зелений міст, з якого добре видно старий порт. Вздовж лівого берега річки побудовано 150 р. тому Довгу Набережну, на  якій розташовані міщанські будинки з   оборонними надводними воротами. Саме з цієї набережної піратським кораблем «Чорна перлина» морським шляхом учасники проекту відправились на Вестерплатте (Західний піщаний насип). В 1924р. тут було створено польський воєнно-транспортний склад з гарнізоном, який налічував 210 військових. Цей гарнізон прославився своїм героїзмом в обороні Вестерплатте  від німецького війська в 1939р. На зворотньому шляху ми побачили величезні торгові та пасажирські теплоходи.

По дорозі до місця відпочинку ми ще довго ділились враженнями від побаченого. З`ївши обідовечерю ,  відправились на плядж, де мали можливість подихати свіжим морським повітрям,послухати шум хвиль і декому навіть вдалось знайти на згадку шматки бурштину.

Наступного дня ми відправились  у м. Гдиню, яке разом із Сопотом та Гданськом утворило агломерацію тройміста. Знаменита набережна зустріла нас екскурсійним кораблем «Блискавка» (1937р.) та судном «Дар Помор`яв» (1929р.). У минулому він виконував роль навчального судна Вищої морської школи, а  кінці пристані ми побачили «Алею пасажирських кораблів».

Проте найбільшу увагу подорожуючих  привернув  музей «Гдинський акваріум». Спочатку ми переглянули документальний фільм про підводне життя Балтійського моря, а пізніше відправились на оглядову екскурсію, під час якої мали можливість побачити понад 1600 водних звірів та риб з найрізноманітніших куточків світу.

Оліва — ще один мальовничий куточок Помор`я, улюблене місце літнього відпочинку як туристів, так і мешканців  Гданська. Після оглядової екскурсії ми зупинились біля костела св.Трійці. Перш ніж відправитись на екскурсію в костел, ми побували в оранжереї та ботанічному саду. Сам костел вразив нас своїм багатством та величчю. Після почутої інформації про історію самого костела ми мали можливість прослухати двадцятихвилинний концерт органної музики ,від якого отримали величезне задоволення.

Зворотня дорога видалась нам набагато коротшою, бо за час екскурсії ми встигли подружитись і цілу дорогу активно обговорювали побачене та ділились враженнями.

Згідно з програмою, останній день учасники реалізації проекту,   провели в польських родинах, що дало можливість краще познайомитись з членами сімей,з умовами в яких проживають наші польські друзі, як відпочивають, та посмакувати традиційними, національними стравами.

У день від`їзду наші серця були наповнені як почуттям радості,бо повертались додому, так і почуттям смутку, бо прийшов час прощання. Проте згадка про спільно проведений час  надовго залишиться в нашій пам`яті.

 

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Required fields are marked *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>