Важливі новини
НВК » Методична робота » Семінар у Кьольні

Семінар у Кьольні

 

Для сучасного вчителя німецької мови в Україні є чимало шляхів для підтримання та підвищення рівня своєї професійної  кваліфікації: це семінари — практикуми у своїх навчальних закладах, районні, обласні семінари, курси підвищення кваліфікації та багато чого іншого. Та, напевно, одним із найцікавіших та продуктивніших видів удосконалення своєї професійної майстерності  залишаються курси у країні, мову якої ти викладаєш.

Я мала велике щастя отримати стипендію від Гете-інтитута  на участь у 14-денному семінарі з країнознавства «Мистецтво і культура у Кьольні». Я обрала саме такий тип семінару, оскільки мені хотілося актуалізувати моє бачення Німеччини та познайомитися з методично-дидактичними формами  викладання  країнознавчого матеріалу на уроках німецької мови, як іноземної.

Під час цього семінару ми, представники 20 країн світу, мали можливість глибше ознайомитися з мистецтвом та культурою м.Кьольна, відвідувати музеї, галереї, виставки, поспілкуватися з експертами, брати участь у проектах, в яких ми самостійно  досліджували  оточення, опитували мешканців, працювали у інтернаціональних групах  і таким чином насолоджувались сприйняттям країни, Рейнського міста  та спілкуванням з місцевими жителями.

Семінари із акцентом  на мистецтво та культуру відбувалися у містах з особливо активним культурним життям. Саме до таких і належить Кьольн – місто-метрополітен північного Рейну. А через обмін з колегами по семінару ми  визначали, яким чином наші здобуті враження і досвід  ми зможемо інтегрувати в урок.Так, наприклад, ми змогли насолодитися неповторною величчю Кьольнського собору

Семінар у Кьольні

послухати у ньому органний концерт, пройтися вулицями старого історичного Кьольну. Незабутні враження залишилися також від відвідання музею мистецтва 20 ст. «Людвіг» у Кьольні

Семінар у Кьольні

Під дахом цього музею експонуються шедеври сучасного мистецтва таких художників, як П.Пікассо, М.Бекман, О.Дікс, Е.Кірхнер, К.Малевич, П.Клее, М.Ернст… Не менш  захоплюючим була також екскурсія до  Музею німецької історії  у м.Бонн

Семінар у Кьольні

 

Музей розповідає непросту історію суцільної, роз’єднаної і знову об’єднаної Німеччини 1945-2012 років.  А музей, який ми відвідали у Дюссельдорфі, Музей кінофільму

Семінар у Кьольні

відкрив нам багато таємниць цього порівняно молодого, але дуже багатогранного жанру. Ми зовсім по- новому почали дивитися на прийоми знімального мистецтва та оцінювати майстерність режисерів.

Дуже сподобалися усім учасникам семінару не лише теоретичні семінари з таких тем «Як правильно презентувати?», «Творчі письмові роботи», «Політична освіта», «Музика і країнознавство на уроці німецької мови як іноземної», але  й особливо практичні завдання, такі як «Дослідження міста у малих групах»,  виготовлення презентацій у групах, складання конспекту уроку, участь у опитуванні «Культурна багатогранність», екскурсії по товариствах м.Кьольна.  При екскурсіях по товариствах, групі, учасником якої я була, припало карнавальне товариство «Роте функен»

Семінар у Кьольні

Кьольн — одне із ведучих  міст німецького карнавалу із своїми старими та дуже цікавими традиціями. Відвідання  товариства відкрило нам особливий світ  карнавальних звичаїв та законів.

Програма семінару була дуже насичена, але, на щастя, завжди добре продумана та захоплююча. В неї також входили такі заходи, як відвідування інших німецьких міст – Аахена, Бонна, Дюссельдорфа, автентичних німецьких кав’ярень, кафе та ресторанів. Поза програмою ми самостійно відвідали будинок народження Л.Бетховена у м.Бонні та Музей шоколаду у м.Кьольні. А кульмінацією семінару був інтернаціональний вечір, на якому представник кожної країни на свою вибрану манеру представляв свою країну.Здавалося б, ми вже добре познайомилися один з одним, а на вечорі це знайомство відбулося по -новому, по -особливому.  Тепер у мене є друзі у Болгарії, Бразилії, Еквадорі, Естонії, Іспанії, Казахстані, Латвії, Литві, Пакистані, Польщі, Росії, Румунії, Словенії, Словаччині, Сенегалі, Узбекистані, Фінляндії, Чехії.

Семінар у Кьольні

Яке щастя, що в Україні є заклади, які  підтримують професійний ріст вчителів німецької мови.  До таких серед інших  належить Гете — інститут, що має свій філіал у м.Києві. Саме він зробив можливим мою поїздку на семінар у Кьольні. Для того, щоб стати учасником  чи стипендіатом семінарів  цього інституту у Німеччині, потрібно бути  вчителем або майбутнім вчителем німецької мови, бути готовим ділитися у майбутньому досвідом, здобутим у Німеччині і володіти відповідним рівнем німецької мови. Крім того, потрібно зареєструватися для участі у семінарі на сторінці:www.goethe.de/fortbildung/anmeldung.Серед  широкого вибору семінарів з країнознавства, методики/дидактики, вивчення мови завжди можна вибрати для себе найбільш потрібний і цікавий. Я дуже задоволена своїм вибором і бажаю усім охочим також спробувати свого щастя у здобутті стипендії. Ваша спроба вартує цього. Удачі!

Вчитель німецької мови НВК «Рава-Руська школа -гімназія»     Міщенко О.І.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Required fields are marked *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>